Pomysł na garderobę w mieszkaniu

Garderoba – przestrzeń na Twoje rzeczy

Garderoba w mieszkaniu jest elementem, który powinien zapewnić uporządkowanie i organizację wszystkich rzeczy, a właściwie naszą wygodę i porządek. Zazwyczaj jest tak, że brakuje miejsca na oddzielną garderobę, dlatego też w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie mobilny system do przechowywania ubrań. Są to niezwykle uniwersalne garderoby do samodzielnego montażu. Ich zaletą jest łatwość dopasowania do każdego miejsca w mieszkaniu.

garderoba zabudowa

Tradycyjnie garderoba kojarzona jest z osobnym pomieszczeniem, w którym można pomieścić rzeczy osobiste takie jak ubrania. Często też jest określana jako system wielkich szaf. W obecnych mieszkaniach, w szczególności tych o małym metrażu nie zawsze możliwe jest wyodrębnienie osobnego miejsca na garderobę. Wtedy najlepszą alternatywą dla garderoby są meble mobilne lub takie, które w miarę zmieniających się potrzeb domowników można wykorzystywać do różnych funkcji.

Mobilne garderoby hitem w obecnych czasach – pomysły i inspiracje

Wiele firm i producentów mebli oferuje tzw. mobilne garderoby, których zaletą jest możliwość ich ustawienia w dowolnym miejscu i w każdym pomieszczeniu. Przenośna garderoba składa się ze skręconych ze sobą małych elementów do przechowywania i przewidziana jest do samodzielnego montażu. Drzwi takiej garderoby występują ze szkła lub płyty laminowanej, lakierowanej lub fornirowanej. System przenośny garderoby może spełniać także inną rolę. Jeśli przybierze formę regału z wysuwanym, niewielkim stolikiem do pracy, posłuży on jako element praktyczny i funkcjonalny.

Przeważnie kobiety marzą o dużej i funkcjonalnej garderobie, która potrafi zmienić oblicze całego mieszkania. Wiele zależy od gustu i inwencji twórczej, a także od samych możliwości mieszkaniowych. Garderoba może nadać wnętrzu określonego charakteru i stać się dekoracją pokoju.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju pojemnych szaf, które mogą stanowić znakomity materiał na nowoczesną i stylową garderobę. Wyposażona w kółka, z ażurowymi systemami półek, szafek, wieszaków może stanowić idealne pomieszczenie na rzeczy chroniąc je automatycznie od kurzu i wszelkich zabrudzeń. Wolnostojące konstrukcje najlepiej sprawdzają się w roli ścianek działowych w łazienkach, sypialniach czy gabinetach. Stelaże ich wykonane są ze stali lub aluminium. Ubrania przechowywane w takich otwartych regalach garderoby, mogą prezentować się efektownie niczym w luksusowych butikach. Szklane półki i drzwi przypominają eleganckie witryny.

Jeśli chodzi o garderoby ustawiane w przedpokoju czy holu, czyli w miejscu eksponowanym idealny będzie w tym przypadku system pojemnych szaf. Szafę taką można znakomicie dopasować do aranżacji wnętrza, gdyż fronty dostępne są w wielu różnych wykończeniach stylistycznych, kolorystycznych i materiałowych (skóra, beton, laminaty i różne tkaniny).

Nowoczesne rozwiązania typu Walk In Closets

W mieszkaniach o dużym metrażu i ogromnej przestrzeni idealnym rozwiązaniem będą garderoby Walk In Closets, które są wzorowane na amerykańskich dużych garderobach. Te odrębne pokoje do przechowywania ubrań mogą służyć i pełnić funkcję, także jako przebieralnie. Otwarte półki i wieszaki, które samodzielnie można zamontować ustawione są wzdłuż ścian i pełnią formę wolnostojącej komody. Podniesienie rangi nowoczesnej garderoby sprawiło, że pojawiły się w niej bardzo starannie zaprojektowane meble o modułowej konstrukcji. Wśród zabudowy i frontów na wyróżnienie zasługują szczotkowane forniry o oryginalnej fakturze, a także szkło. Modułowa konstrukcja takiej garderoby, dobór wewnętrznego wyposażenia takiego jak półki, komody, oświetlenie wieszaki, jak również rodzaj wykończenia pozwalają na dopasowanie mebli i danego systemu do stylu jaki panuje w aranżowanym pomieszczeniu.

Garderobiane inspiracje

W obecnych czasach jest multum pomysłów, koncepcji i projektów nowoczesnej i modnej garderoby. Poszukując idealnego rozwiązania należy brać pod uwagę nie tylko jej estetyczny wygląd, ale także funkcjonalność i możliwość dopasowania jej do całości wnętrza pokoju. Dobrze uporządkowana i zorganizowana garderoba może odmienić całe pomieszczenie. Jeśli mądrze wykorzysta się każde miejsce przechowywania pościeli, ręczników, ubrań i butów będzie ona wymarzonym meblem nie tylko każdej kobiety. Powinna być krainą gdzie rządzi ergonomia i funkcjonalność.

Meblo House wykonuje garderoby i meble na wymiar w Szczecinie. Wykonując projekty i szafy zgodnie ze współczesnymi trendami nie ma dla naszej firmy rzeczy nie do zrealizowania! Dopasowujemy się do potrzeb naszych Klientów. Meble na wymiar tworzymy na bazie doświadczenia, kreatywnych pomysłów zarówno naszych fachowców jak i Klientów. Zlecenia wykonujemy dla Klientów Indywidualnych. Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

Bądź z nami w kontakcie

* odpiszemy Ci jak najszybciej tylko będziemy mogli

Zadzwoń pod numer 503 166 928  lub 789 234 958

MEBLO-HOUSE, ul. Wiśniowa 25/2, 72-002 Stobno koło Mierzyna
Meble na wymiar, szafy i garderoby