Modna kuchnia 2021

Modne meble kuchenne w 2021 roku – matowe i gładkie

W 2021 roku w aranżacjach kuchni będą przeważać gładkie fronty. Miejsce ozdobnych uchwytów zajmą bezdotykowe systemy otwierania szafek, a także uchwyty frezowane, czyli specjalnie wyprofilowane wgłębienia na krawędziach drzwiczek. Trendy kuchenne na 2021 rok zapowiadają również zdecydowany odwrót od błyszczących powierzchni na rzecz mebli z matowym lub satynowym wykończeniem.

Jakie materiały pojawią się w kuchniach w 2021 roku? Ofertę mebli kuchennych zdominuje kilka rozwiązań:

  • Meble do kuchni z drewna lub płyty fornirowanej – w 2021 roku wzrośnie zainteresowanie szlachetnymi gatunkami drewna, takimi jak orzech, jesion czy dąb. Wykonane z nich meble dodają wnętrzom ciepła, a jednocześnie świetnie wpisują się w nowoczesny wystrój kuchni.
  • Meble z lakierowanej płyty MDF – aranżując kuchnię w 2021 roku, koniecznie wybierz wariant matowy.

Modne fronty kuchenne w 2021 roku – kolorowe

Ciekawym trendem, który przybierze na sile w nadchodzącym roku, jest kuchnia w kolorze. Możesz śmiało zrezygnować z białych mebli na rzecz granatowych, zielonych, bordowych, a nawet różowych frontów. W 2021 roku, oprócz jednolitej zabudowy, modne będą również kuchnie dwukolorowe, w których górny i dolny ciąg szafek kontrastuje ze sobą. Sięgnij po to rozwiązanie, jeśli zielona lub granatowa kuchnia wydaje Ci się zbyt odważna i chcesz przełamać ją dodatkiem bieli albo drewna.

Coraz większą popularność zdobędą również kuchnie bez górnych szafek. W tym wariancie nad blatem wiesza się proste podłużne półki kuchenne, a niekiedy pozostawia ścianę niezagospodarowaną. Kuchnia bez szafek wygląda lekko i pozwala wyeksponować kuchenne skarby: kamionkowe naczynia, kubki, misy czy kolorowe szkło. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się jednak w każdym domu. Najbardziej polecamy je osobom, które mają do zagospodarowania dużą przestrzeń i mogą „uwolnić” ścianę, umieszczając w kuchni długi ciąg dolnej zabudowy.

Modne blaty kuchenne w 2021 roku – szlachetne i trwałe

W 2021 roku modne będą blaty kuchenne wykonane z trwałych i szlachetnych materiałów, które dobrze komponują się ze spójną zabudową. We wnętrzach zagoszczą blaty kamienne, blaty z konglomeratu, a także blaty ze spieków kwarcowych. W dalszym ciągu ogromnym zainteresowaniem będzie się cieszył biały marmur z szarymi żyłkami. Niestety ten materiał nie nadaje się na blat kuchenny – jest na to zbyt delikatny i nasiąkliwy. Jeśli marzysz o marmurowym blacie w kuchni, sięgnij po jego wierną imitację, np. w formie wspomnianych wyżej spieków kwarcowych.

Blaty z kamienia, konglomeratu i spieków możesz połączyć z bardzo modnymi zlewami wpuszczanymi. W tym wariancie zlew podwieś pod blatem, zamiast nakładać go na wycięty wcześniej otwór. Takie wyjście jest nie tylko estetyczne, ale też bardzo funkcjonalne – przede wszystkim rozwiązuje problem uszczelek wokół krawędzi zlewu, pod którymi lubią gromadzić się okruchy i zabrudzenia.

Bądź z nami w kontakcie

* odpiszemy Ci jak najszybciej tylko będziemy mogli

Zadzwoń pod numer 503 166 928  lub 789 234 958

MEBLO-HOUSE, ul. Wiśniowa 25/2, 72-002 Stobno koło Mierzyna
Meble na wymiar, szafy i garderoby